MalaysiaProp
Pahang · Daerah

Kuantan harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 11,476 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Kuantan, Pahang

Peta harga →
RM306harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM320kHarga median1.6% tahun ke tahun
RM306Median sekaki persegi
+15.3%Harga sekaki persegi sejak 2021
2,428Jualan, 2 tahun lepas

Kuantan ialah pasaran hartanah di Pahang dengan 11,476 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM320k (RM306 psf), dengan harga sekaki persegi naik 15.3% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 1-sty Terraced (49% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM349kRM297kRM245k202120222023202420252026
Median 2021 RM260kmedian terkini RM320k23.1% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 6,997 jualan

< RM250k26%
250–500k61%
500–750k8%
750k–1M3%
1–1.5M1%
> RM1.5M1%
Persentil ke-25
MedianRM303,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM303k49% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM396k18% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM470k12% daripada jualan
Low-Cost HouseRM185k7% daripada jualan
2-sty ShopRM675k3% daripada jualan
60%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas60%
pajakan40%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Kuantan

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Lelongan di Kuantan 58 akan datang

Harga rizab dinilai berbanding Kuantan — median jualan sebenar

Semua Kuantan lelongan →

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Kuantan?

Harga jualan berdaftar median di Kuantan, Pahang dalam 2 tahun lepas ialah RM320,000 (RM306 sekaki persegi), berdasarkan 11,476 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Kuantan naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Kuantan naik 15.3% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 1.6% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Kuantan?

1-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Kuantan, iaitu 49% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Kuantan pegangan bebas atau pajakan?

60% transaksi di Kuantan ialah pegangan bebas dan 40% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)