MalaysiaProp
Johor · Daerah

Johor Bahru harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 61,377 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Johor Bahru, Johor

Peta harga →
RM455harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM570kHarga median2.7% tahun ke tahun
RM455Median sekaki persegi
+23.6%Harga sekaki persegi sejak 2021
9,987Jualan, 2 tahun lepas

Johor Bahru ialah pasaran hartanah di Johor dengan 61,377 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM570k (RM455 psf), dengan harga sekaki persegi naik 23.6% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 2-sty Terraced (28% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM630kRM531kRM432k202120222023202420252026
Median 2021 RM483kmedian terkini RM570k18% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 40,516 jualan

< RM250k8%
250–500k34%
500–750k28%
750k–1M14%
1–1.5M9%
> RM1.5M7%
Persentil ke-25
MedianRM550,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM680k28% daripada jualan
1-sty TerracedRM500k16% daripada jualan
Condo / apartmentCondominiumRM400k14% daripada jualan
Serviced ApartmentServiced ApartmentRM520k9% daripada jualan
2-sty ShopRM900k6% daripada jualan
87%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas87%
pajakan13%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Johor Bahru

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Lelongan di Johor Bahru 50 akan datang

Harga rizab dinilai berbanding Johor Bahru — median jualan sebenar

Semua Johor Bahru lelongan →

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Johor Bahru?

Harga jualan berdaftar median di Johor Bahru, Johor dalam 2 tahun lepas ialah RM570,000 (RM455 sekaki persegi), berdasarkan 61,377 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Johor Bahru naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Johor Bahru naik 23.6% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 2.7% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Johor Bahru?

2-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Johor Bahru, iaitu 28% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Johor Bahru pegangan bebas atau pajakan?

87% transaksi di Johor Bahru ialah pegangan bebas dan 13% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0)