MalaysiaProp
Selangor · Daerah

Hulu Selangor harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 6,623 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Hulu Selangor, Selangor

Peta harga →
RM279harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM300kHarga median5% tahun ke tahun
RM279Median sekaki persegi
+8.9%Harga sekaki persegi sejak 2021
1,286Jualan, 2 tahun lepas

Hulu Selangor ialah pasaran hartanah di Selangor dengan 6,623 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM300k (RM279 psf), dengan harga sekaki persegi naik 8.9% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 2-sty Terraced (36% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM335kRM284kRM233k202120222023202420252026
Median 2021 RM250kmedian terkini RM300k20% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 3,907 jualan

< RM250k40%
250–500k45%
500–750k9%
750k–1M3%
1–1.5M1%
> RM1.5M1%
Persentil ke-25
MedianRM280,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM460k36% daripada jualan
Terraced FactoryRM170k17% daripada jualan
1-sty TerracedRM275k16% daripada jualan
FlatFlatRM145k7% daripada jualan
DetachedRM500k5% daripada jualan
65%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas65%
pajakan35%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Hulu Selangor

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Hulu Selangor?

Harga jualan berdaftar median di Hulu Selangor, Selangor dalam 2 tahun lepas ialah RM300,000 (RM279 sekaki persegi), berdasarkan 6,623 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Hulu Selangor naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Hulu Selangor naik 8.9% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 5% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Hulu Selangor?

2-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Hulu Selangor, iaitu 36% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Hulu Selangor pegangan bebas atau pajakan?

65% transaksi di Hulu Selangor ialah pegangan bebas dan 35% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0)