MalaysiaProp
Perak · Daerah

Hilir Perak harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 2,830 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Hilir Perak, Perak

Peta harga →
RM259harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM290kHarga median5.4% tahun ke tahun
RM259Median sekaki persegi
+12.6%Harga sekaki persegi sejak 2021
481Jualan, 2 tahun lepas

Hilir Perak ialah pasaran hartanah di Perak dengan 2,830 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM290k (RM259 psf), dengan harga sekaki persegi naik 12.6% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 1-sty Terraced (34% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM332kRM256kRM180k202120222023202420252026
Median 2021 RM214kmedian terkini RM290k35.5% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 1,538 jualan

< RM250k42%
250–500k45%
500–750k8%
750k–1M3%
1–1.5M1%
> RM1.5M1%
Persentil ke-25
MedianRM250,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM240k34% daripada jualan
Cluster houseCluster HouseRM247k19% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM405k17% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM370k11% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM490k5% daripada jualan
33%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas33%
pajakan67%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Hilir Perak

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Lelongan di Hilir Perak 1 akan datang

Harga rizab dinilai berbanding Hilir Perak — median jualan sebenar

Semua Hilir Perak lelongan →

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Hilir Perak?

Harga jualan berdaftar median di Hilir Perak, Perak dalam 2 tahun lepas ialah RM290,000 (RM259 sekaki persegi), berdasarkan 2,830 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Hilir Perak naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Hilir Perak naik 12.6% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan turun 5.4% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Hilir Perak?

1-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Hilir Perak, iaitu 34% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Hilir Perak pegangan bebas atau pajakan?

33% transaksi di Hilir Perak ialah pegangan bebas dan 67% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)