MalaysiaProp
Sabah · Daerah

Tuaran harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 376 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Tuaran, Sabah

Peta harga →
RM405harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM370kHarga median20.1% tahun ke tahun
RM405Median sekaki persegi
+25.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
68Jualan, 2 tahun lepas

Tuaran ialah pasaran hartanah di Sabah dengan 376 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM370k (RM405 psf), dengan harga sekaki persegi naik 25.2% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 2-sty Terraced (47% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM625kRM450kRM275k202120222023202420252026
Median 2021 RM310kmedian terkini RM370k19.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 219 jualan

< RM250k25%
250–500k58%
500–750k9%
750k–1M5%
1–1.5M2%
> RM1.5M2%
Persentil ke-25
MedianRM330,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM360k47% daripada jualan
1-sty TerracedRM335k38% daripada jualan
Terraced FactoryRM1.20M9% daripada jualan
2-sty ShopRM615k6% daripada jualan
17%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas17%
pajakan83%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Tuaran

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Tuaran?

Harga jualan berdaftar median di Tuaran, Sabah dalam 2 tahun lepas ialah RM370,000 (RM405 sekaki persegi), berdasarkan 376 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Tuaran naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Tuaran naik 25.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 20.1% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Tuaran?

2-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Tuaran, iaitu 47% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Tuaran pegangan bebas atau pajakan?

17% transaksi di Tuaran ialah pegangan bebas dan 83% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)