MalaysiaProp
Johor · Daerah

Batu Pahat harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 5,590 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Batu Pahat, Johor

Peta harga →
RM308harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM420kHarga median2.7% tahun ke tahun
RM308Median sekaki persegi
+14.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
1,479Jualan, 2 tahun lepas

Batu Pahat ialah pasaran hartanah di Johor dengan 5,590 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM420k (RM308 psf), dengan harga sekaki persegi naik 14.5% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 1-sty Terraced (33% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM523kRM412kRM300k202120222023202420252026
Median 2021 RM400kmedian terkini RM420k5.1% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 3,796 jualan

< RM250k22%
250–500k45%
500–750k22%
750k–1M7%
1–1.5M3%
> RM1.5M2%
Persentil ke-25
MedianRM400,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM360k33% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM499k26% daripada jualan
2-sty ShopRM700k10% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM470k6% daripada jualan
Low-Cost HouseRM160k6% daripada jualan
97%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas97%
pajakan3%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Batu Pahat

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Lelongan di Batu Pahat 9 akan datang

Harga rizab dinilai berbanding Batu Pahat — median jualan sebenar

Semua Batu Pahat lelongan →

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Batu Pahat?

Harga jualan berdaftar median di Batu Pahat, Johor dalam 2 tahun lepas ialah RM420,000 (RM308 sekaki persegi), berdasarkan 5,590 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Batu Pahat naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Batu Pahat naik 14.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 2.7% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Batu Pahat?

1-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Batu Pahat, iaitu 33% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Batu Pahat pegangan bebas atau pajakan?

97% transaksi di Batu Pahat ialah pegangan bebas dan 3% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)