MalaysiaProp
Melaka · Daerah

Alor Gajah harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 4,717 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Alor Gajah, Melaka

Peta harga →
RM272harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM266kHarga median12% tahun ke tahun
RM272Median sekaki persegi
+23.9%Harga sekaki persegi sejak 2021
752Jualan, 2 tahun lepas

Alor Gajah ialah pasaran hartanah di Melaka dengan 4,717 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM266k (RM272 psf), dengan harga sekaki persegi naik 23.9% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 1-sty Terraced (57% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM298kRM254kRM210k202120222023202420252026
Median 2021 RM249kmedian terkini RM266k6.8% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 2,550 jualan

< RM250k41%
250–500k48%
500–750k9%
750k–1M2%
1–1.5M1%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM268,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM260k57% daripada jualan
Low-Cost HouseRM160k12% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM393k9% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM456k7% daripada jualan
2-sty ShopRM596k4% daripada jualan
66%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas66%
pajakan34%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Alor Gajah

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Lelongan di Alor Gajah 4 akan datang

Harga rizab dinilai berbanding Alor Gajah — median jualan sebenar

Semua Alor Gajah lelongan →

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Alor Gajah?

Harga jualan berdaftar median di Alor Gajah, Melaka dalam 2 tahun lepas ialah RM266,000 (RM272 sekaki persegi), berdasarkan 4,717 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Alor Gajah naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Alor Gajah naik 23.9% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 12% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Alor Gajah?

1-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Alor Gajah, iaitu 57% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Alor Gajah pegangan bebas atau pajakan?

66% transaksi di Alor Gajah ialah pegangan bebas dan 34% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)