MalaysiaProp
Tuaran · Subkawasan

Tuaran harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 376 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Tuaran, Tuaran

Peta harga →
RM405harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM370kHarga median20.1% tahun ke tahun
RM405Median sekaki persegi
+25.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
68Jualan, 2 tahun lepas

Tuaran ialah subkawasan (mukim) di Tuaran, Sabah, dengan 376 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM370k (RM405 psf), dengan harga sekaki persegi naik 25.2% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM625kRM450kRM275k202120222023202420252026
Median 2021 RM310kmedian terkini RM370k19.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 219 jualan

< RM250k25%
250–500k58%
500–750k9%
750k–1M5%
1–1.5M2%
> RM1.5M2%
Persentil ke-25
MedianRM330,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM360k47% daripada jualan
1-sty TerracedRM335k38% daripada jualan
Terraced FactoryRM1.20M9% daripada jualan
2-sty ShopRM615k6% daripada jualan
17%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas17%
pajakan83%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Tuaran, Tuaran?

Harga jualan berdaftar median di Tuaran (subkawasan Tuaran, Sabah) pada 2025 ialah RM370,000 (RM405 sekaki persegi), berdasarkan 376 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Tuaran naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Tuaran naik 25.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Tuaran?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 47% daripada jualan 2025.

Adakah Tuaran pegangan bebas atau pajakan?

17% transaksi di Tuaran ialah pegangan bebas dan 83% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)