MalaysiaProp
Penang · Daerah

Seberang Perai Tengah harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 8,618 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Seberang Perai Tengah, Penang

Peta harga →
RM336harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM392kHarga median5% tahun ke tahun
RM336Median sekaki persegi
+5.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
1,853Jualan, 2 tahun lepas

Seberang Perai Tengah ialah pasaran hartanah di Penang dengan 8,618 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM392k (RM336 psf), dengan harga sekaki persegi naik 5.2% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah Low-Cost Flat (20% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM550kRM445kRM340k202120222023202420252026
Median 2021 RM453kmedian terkini RM392k13.5% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 5,234 jualan

< RM250k30%
250–500k33%
500–750k19%
750k–1M11%
1–1.5M4%
> RM1.5M4%
Persentil ke-25
MedianRM399,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Low-cost flatLow-Cost FlatRM130k20% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM550k16% daripada jualan
1-sty TerracedRM370k13% daripada jualan
Condo / apartmentCondominiumRM345k12% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM800k6% daripada jualan
90%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas90%
pajakan10%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Seberang Perai Tengah

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Seberang Perai Tengah?

Harga jualan berdaftar median di Seberang Perai Tengah, Penang dalam 2 tahun lepas ialah RM392,000 (RM336 sekaki persegi), berdasarkan 8,618 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Seberang Perai Tengah naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Seberang Perai Tengah naik 5.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan turun 5% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Seberang Perai Tengah?

Low-Cost Flat ialah jenis paling banyak diniagakan di Seberang Perai Tengah, iaitu 20% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Seberang Perai Tengah pegangan bebas atau pajakan?

90% transaksi di Seberang Perai Tengah ialah pegangan bebas dan 10% pajakan.

Kredit foto: PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)