MalaysiaProp
Johor · Daerah

Muar harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 3,280 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Muar, Johor

Peta harga →
RM390harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM528kHarga median13.3% tahun ke tahun
RM390Median sekaki persegi
+23.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
839Jualan, 2 tahun lepas

Muar ialah pasaran hartanah di Johor dengan 3,280 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM528k (RM390 psf), dengan harga sekaki persegi naik 23.5% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 1-sty Terraced (31% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.10MRM709kRM320k202120222023202420252026
Median 2021 RM398kmedian terkini RM528k32.7% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 2,182 jualan

< RM250k15%
250–500k36%
500–750k22%
750k–1M16%
1–1.5M8%
> RM1.5M3%
Persentil ke-25
MedianRM499,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM385k31% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM754k23% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM500k15% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM1.19M9% daripada jualan
2-sty ShopRM750k9% daripada jualan
95%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas95%
pajakan5%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Muar

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Lelongan di Muar 4 akan datang

Harga rizab dinilai berbanding Muar — median jualan sebenar

Semua Muar lelongan →

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Muar?

Harga jualan berdaftar median di Muar, Johor dalam 2 tahun lepas ialah RM528,000 (RM390 sekaki persegi), berdasarkan 3,280 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Muar naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Muar naik 23.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 13.3% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Muar?

1-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Muar, iaitu 31% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Muar pegangan bebas atau pajakan?

95% transaksi di Muar ialah pegangan bebas dan 5% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)