MalaysiaProp
Perak · Daerah

Kuala Kangsar harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 1,630 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Kuala Kangsar, Perak

Peta harga →
RM255harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM263kHarga median0% tahun ke tahun
RM255Median sekaki persegi
+14.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
353Jualan, 2 tahun lepas

Kuala Kangsar ialah pasaran hartanah di Perak dengan 1,630 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM263k (RM255 psf), dengan harga sekaki persegi naik 14.2% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 1-sty Terraced (51% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM351kRM296kRM240k202120222023202420252026
Median 2021 RM262kmedian terkini RM263k0.6% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 1,046 jualan

< RM250k44%
250–500k50%
500–750k4%
750k–1M1%
1–1.5M0%
> RM1.5M1%
Persentil ke-25
MedianRM265,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM250k51% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM400k14% daripada jualan
DetachedRM155k12% daripada jualan
2-sty ShopRM420k6% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM360k5% daripada jualan
46%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas46%
pajakan54%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Kuala Kangsar

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Lelongan di Kuala Kangsar 2 akan datang

Harga rizab dinilai berbanding Kuala Kangsar — median jualan sebenar

Semua Kuala Kangsar lelongan →

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Kuala Kangsar?

Harga jualan berdaftar median di Kuala Kangsar, Perak dalam 2 tahun lepas ialah RM263,000 (RM255 sekaki persegi), berdasarkan 1,630 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Kuala Kangsar naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Kuala Kangsar naik 14.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 0% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Kuala Kangsar?

1-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Kuala Kangsar, iaitu 51% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Kuala Kangsar pegangan bebas atau pajakan?

46% transaksi di Kuala Kangsar ialah pegangan bebas dan 54% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)