MalaysiaProp
Perak · Daerah

Hulu Perak harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 559 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Hulu Perak, Perak

Peta harga →
RM257harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM254kHarga median4.6% tahun ke tahun
RM257Median sekaki persegi
+9.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
152Jualan, 2 tahun lepas

Hulu Perak ialah pasaran hartanah di Perak dengan 559 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM254k (RM257 psf), dengan harga sekaki persegi naik 9.2% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 1-sty Terraced (74% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM588kRM395kRM203k202120222023202420252026
Median 2021 RM248kmedian terkini RM254k2.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 369 jualan

< RM250k49%
250–500k47%
500–750k2%
750k–1M1%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM250,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM252k74% daripada jualan
DetachedRM80k13% daripada jualan
Low-Cost HouseRM140k8% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM370k1% daripada jualan
1-sty ShopRM280k1% daripada jualan
63%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas63%
pajakan37%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Hulu Perak

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Hulu Perak?

Harga jualan berdaftar median di Hulu Perak, Perak dalam 2 tahun lepas ialah RM254,000 (RM257 sekaki persegi), berdasarkan 559 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Hulu Perak naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Hulu Perak naik 9.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan turun 4.6% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Hulu Perak?

1-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Hulu Perak, iaitu 74% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Hulu Perak pegangan bebas atau pajakan?

63% transaksi di Hulu Perak ialah pegangan bebas dan 37% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)