MalaysiaProp
Kulai · Subkawasan

Kulai harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 3,907 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Kulai, Kulai

Peta harga →
RM398harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM480kHarga median7.5% tahun ke tahun
RM398Median sekaki persegi
+16.6%Harga sekaki persegi sejak 2021
683Jualan, 2 tahun lepas

Kulai ialah subkawasan (mukim) di Kulai, Johor, dengan 3,907 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM480k (RM398 psf), dengan harga sekaki persegi naik 16.6% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM510kRM444kRM377k202120222023202420252026
Median 2021 RM400kmedian terkini RM480k20% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 2,547 jualan

< RM250k8%
250–500k47%
500–750k27%
750k–1M9%
1–1.5M6%
> RM1.5M4%
Persentil ke-25
MedianRM480,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM561k31% daripada jualan
1-sty TerracedRM435k27% daripada jualan
2-sty ShopRM600k11% daripada jualan
3-sty ShopRM780k7% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM850k6% daripada jualan
89%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas89%
pajakan11%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Kulai, Kulai?

Harga jualan berdaftar median di Kulai (subkawasan Kulai, Johor) pada 2025 ialah RM480,000 (RM398 sekaki persegi), berdasarkan 3,907 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Kulai naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Kulai naik 16.6% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Kulai?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 31% daripada jualan 2025.

Adakah Kulai pegangan bebas atau pajakan?

89% transaksi di Kulai ialah pegangan bebas dan 11% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)