MalaysiaProp
Kulai · Subkawasan

Bukit Batu harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 76 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bukit Batu, Kulai

Peta harga →
RM260harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM270kHarga median
RM260Median sekaki persegi
-8.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
10Jualan, 2 tahun lepas

Bukit Batu ialah subkawasan (mukim) di Kulai, Johor, dengan 76 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM270k (RM260 psf), dengan harga sekaki persegi turun 8.2% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Shop. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM520kRM325kRM130k2022202320242025
Median 2021 RM364kmedian terkini RM270k25.8% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 39 jualan

< RM250k49%
250–500k36%
500–750k13%
750k–1M3%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM250,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

2-sty ShopRM432k25% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM450k25% daripada jualan
DetachedRM130k25% daripada jualan
Low-Cost HouseRM180k25% daripada jualan
43%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas43%
pajakan57%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bukit Batu, Kulai?

Harga jualan berdaftar median di Bukit Batu (subkawasan Kulai, Johor) pada 2025 ialah RM270,000 (RM260 sekaki persegi), berdasarkan 76 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bukit Batu naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bukit Batu turun 8.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bukit Batu?

Kebanyakannya 2-sty Shop, iaitu 25% daripada jualan 2025.

Adakah Bukit Batu pegangan bebas atau pajakan?

43% transaksi di Bukit Batu ialah pegangan bebas dan 57% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)