MalaysiaProp
Kelantan · Daerah

Tanah Merah harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 590 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Tanah Merah, Kelantan

Peta harga →
RM287harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM330kHarga median3.3% tahun ke tahun
RM287Median sekaki persegi
+19%Harga sekaki persegi sejak 2021
256Jualan, 2 tahun lepas

Tanah Merah ialah pasaran hartanah di Kelantan dengan 590 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM330k (RM287 psf), dengan harga sekaki persegi naik 19% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah Detached (52% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM410kRM270kRM130k202120222023202420252026
Median 2021 RM215kmedian terkini RM330k53.5% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 459 jualan

< RM250k30%
250–500k66%
500–750k3%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM300,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

DetachedRM365k52% daripada jualan
1-sty TerracedRM235k34% daripada jualan
Low-Cost HouseRM149k5% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM409k5% daripada jualan
3-sty ShopRM650k2% daripada jualan
93%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas93%
pajakan7%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Tanah Merah

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Lelongan di Tanah Merah 5 akan datang

Harga rizab dinilai berbanding Tanah Merah — median jualan sebenar

Semua Tanah Merah lelongan →

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Tanah Merah?

Harga jualan berdaftar median di Tanah Merah, Kelantan dalam 2 tahun lepas ialah RM330,000 (RM287 sekaki persegi), berdasarkan 590 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Tanah Merah naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Tanah Merah naik 19% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 3.3% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Tanah Merah?

Detached ialah jenis paling banyak diniagakan di Tanah Merah, iaitu 52% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Tanah Merah pegangan bebas atau pajakan?

93% transaksi di Tanah Merah ialah pegangan bebas dan 7% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)