MalaysiaProp
Kedah · Daerah

Sik harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 60 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Sik, Kedah

Peta harga →
RM285harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM245kHarga median
RM285Median sekaki persegi
-10.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
14Jualan, 2 tahun lepas

Sik ialah pasaran hartanah di Kedah dengan 60 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM245k (RM285 psf), dengan harga sekaki persegi turun 10.2% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 1-sty Terraced (60% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM398kRM224kRM50k202120222023202420252026
Median 2021 RM280kmedian terkini RM245k12.5% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 36 jualan

< RM250k69%
250–500k31%
500–750k0%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM220,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM220k60% daripada jualan
DetachedRM297k40% daripada jualan
80%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas80%
pajakan20%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Sik

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Sik?

Harga jualan berdaftar median di Sik, Kedah dalam 2 tahun lepas ialah RM245,000 (RM285 sekaki persegi), berdasarkan 60 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Sik naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Sik turun 10.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah paling biasa di Sik?

1-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Sik, iaitu 60% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Sik pegangan bebas atau pajakan?

80% transaksi di Sik ialah pegangan bebas dan 20% pajakan.