MalaysiaProp
Negeri Sembilan · Daerah

Rembau harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 672 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Rembau, Negeri Sembilan

Peta harga →
RM261harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM250kHarga median5.9% tahun ke tahun
RM261Median sekaki persegi
+10.7%Harga sekaki persegi sejak 2021
205Jualan, 2 tahun lepas

Rembau ialah pasaran hartanah di Negeri Sembilan dengan 672 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM250k (RM261 psf), dengan harga sekaki persegi naik 10.7% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 1-sty Terraced (80% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM321kRM218kRM115k202120222023202420252026
Median 2021 RM303kmedian terkini RM250k17.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 438 jualan

< RM250k45%
250–500k47%
500–750k7%
750k–1M1%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM250,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM250k80% daripada jualan
2-sty ShopRM644k7% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM405k4% daripada jualan
Low-Cost HouseRM120k4% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM446k2% daripada jualan
63%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas63%
pajakan37%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Rembau

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Rembau?

Harga jualan berdaftar median di Rembau, Negeri Sembilan dalam 2 tahun lepas ialah RM250,000 (RM261 sekaki persegi), berdasarkan 672 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Rembau naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Rembau naik 10.7% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 5.9% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Rembau?

1-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Rembau, iaitu 80% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Rembau pegangan bebas atau pajakan?

63% transaksi di Rembau ialah pegangan bebas dan 37% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)