MalaysiaProp
Timur Laut · Subkawasan

Ayer Itam harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 277 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Ayer Itam, Timur Laut

Peta harga →
RM294harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM167kHarga median127.7% tahun ke tahun
RM294Median sekaki persegi
-24.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
66Jualan, 2 tahun lepas

Ayer Itam ialah subkawasan (mukim) di Timur Laut, Penang, dengan 277 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM167k (RM294 psf), dengan harga sekaki persegi turun 24.5% berbanding 2021. Kebanyakannya Low-Cost Flat. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.69MRM870kRM50k202120222023202420252026
Median 2021 RM545kmedian terkini RM167k69.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 174 jualan

< RM250k60%
250–500k5%
500–750k7%
750k–1M13%
1–1.5M9%
> RM1.5M7%
Persentil ke-25
MedianRM100,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Low-cost flatLow-Cost FlatRM83k58% daripada jualan
1-sty TerracedRM850k13% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM875k8% daripada jualan
Condo / apartmentCondominiumRM375k8% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM900k4% daripada jualan
45%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas45%
pajakan55%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Ayer Itam, Timur Laut?

Harga jualan berdaftar median di Ayer Itam (subkawasan Timur Laut, Penang) pada 2025 ialah RM166,500 (RM294 sekaki persegi), berdasarkan 277 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Ayer Itam naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Ayer Itam turun 24.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Ayer Itam?

Kebanyakannya Low-Cost Flat, iaitu 58% daripada jualan 2025.

Adakah Ayer Itam pegangan bebas atau pajakan?

45% transaksi di Ayer Itam ialah pegangan bebas dan 55% pajakan.

Kredit foto: PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)