MalaysiaProp
Sik · Subkawasan

Sik harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 33 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Sik, Sik

Peta harga →
RM286harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM240kHarga median
RM286Median sekaki persegi
+41.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
7Jualan, 2 tahun lepas

Sik ialah subkawasan (mukim) di Sik, Kedah, dengan 33 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM240k (RM286 psf), dengan harga sekaki persegi naik 41.2% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM300kRM180kRM60k20212022202320242025
Median 2021 RM170kmedian terkini RM240k41.2% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 22 jualan

< RM250k73%
250–500k27%
500–750k0%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM220,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM230k100% daripada jualan
88%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas88%
pajakan12%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Sik, Sik?

Harga jualan berdaftar median di Sik (subkawasan Sik, Kedah) pada 2025 ialah RM240,000 (RM286 sekaki persegi), berdasarkan 33 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Sik naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Sik naik 41.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Sik?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 100% daripada jualan 2025.

Adakah Sik pegangan bebas atau pajakan?

88% transaksi di Sik ialah pegangan bebas dan 12% pajakan.