MalaysiaProp
Setiu · Subkawasan

Tasik harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 63 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Tasik, Setiu

Peta harga →
RM267harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM335kHarga median
RM267Median sekaki persegi
-5.4%Harga sekaki persegi sejak 2021
18Jualan, 2 tahun lepas

Tasik ialah subkawasan (mukim) di Setiu, Terengganu, dengan 63 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM335k (RM267 psf), dengan harga sekaki persegi turun 5.4% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Semi-Detached. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM420kRM328kRM235k20222023202420252026
Median 2021 RM310kmedian terkini RM335k8.1% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 48 jualan

< RM250k10%
250–500k88%
500–750k2%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM340,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM350k50% daripada jualan
DetachedRM385k50% daripada jualan
84%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas84%
pajakan16%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Tasik, Setiu?

Harga jualan berdaftar median di Tasik (subkawasan Setiu, Terengganu) pada 2025 ialah RM335,000 (RM267 sekaki persegi), berdasarkan 63 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Tasik naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Tasik turun 5.4% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Tasik?

Kebanyakannya 1-sty Semi-Detached, iaitu 50% daripada jualan 2025.

Adakah Tasik pegangan bebas atau pajakan?

84% transaksi di Tasik ialah pegangan bebas dan 16% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)