MalaysiaProp
Melaka Tengah · Subkawasan

Bkt Katil harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 1,412 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bkt Katil, Melaka Tengah

Peta harga →
RM307harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM320kHarga median3% tahun ke tahun
RM307Median sekaki persegi
+6.4%Harga sekaki persegi sejak 2021
231Jualan, 2 tahun lepas

Bkt Katil ialah subkawasan (mukim) di Melaka Tengah, Melaka, dengan 1,412 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM320k (RM307 psf), dengan harga sekaki persegi naik 6.4% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM675kRM480kRM285k202120222023202420252026
Median 2021 RM480kmedian terkini RM320k33.3% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 789 jualan

< RM250k18%
250–500k54%
500–750k17%
750k–1M4%
1–1.5M2%
> RM1.5M4%
Persentil ke-25
MedianRM350,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM305k35% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM464k24% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM489k8% daripada jualan
Low-Cost HouseRM225k8% daripada jualan
TownhouseTown HouseRM145k7% daripada jualan
25%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas25%
pajakan75%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bkt Katil, Melaka Tengah?

Harga jualan berdaftar median di Bkt Katil (subkawasan Melaka Tengah, Melaka) pada 2025 ialah RM320,000 (RM307 sekaki persegi), berdasarkan 1,412 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bkt Katil naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bkt Katil naik 6.4% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bkt Katil?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 35% daripada jualan 2025.

Adakah Bkt Katil pegangan bebas atau pajakan?

25% transaksi di Bkt Katil ialah pegangan bebas dan 75% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)