MalaysiaProp
Marang · Subkawasan

Pulau Kerengga harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 199 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pulau Kerengga, Marang

Peta harga →
RM310harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM350kHarga median3.2% tahun ke tahun
RM310Median sekaki persegi
+9.8%Harga sekaki persegi sejak 2021
63Jualan, 2 tahun lepas

Pulau Kerengga ialah subkawasan (mukim) di Marang, Terengganu, dengan 199 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM350k (RM310 psf), dengan harga sekaki persegi naik 9.8% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Semi-Detached. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM450kRM259kRM68k202120222023202420252026
Median 2021 RM300kmedian terkini RM350k16.7% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 134 jualan

< RM250k11%
250–500k81%
500–750k7%
750k–1M0%
1–1.5M1%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM348,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM340k66% daripada jualan
DetachedRM450k17% daripada jualan
1-sty TerracedRM263k14% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM450k3% daripada jualan
70%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas70%
pajakan30%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pulau Kerengga, Marang?

Harga jualan berdaftar median di Pulau Kerengga (subkawasan Marang, Terengganu) pada 2025 ialah RM350,000 (RM310 sekaki persegi), berdasarkan 199 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pulau Kerengga naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pulau Kerengga naik 9.8% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pulau Kerengga?

Kebanyakannya 1-sty Semi-Detached, iaitu 66% daripada jualan 2025.

Adakah Pulau Kerengga pegangan bebas atau pajakan?

70% transaksi di Pulau Kerengga ialah pegangan bebas dan 30% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)