MalaysiaProp
Kuala Pilah · Subkawasan

Pilah harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 120 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pilah, Kuala Pilah

Peta harga →
RM315harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM332kHarga median29.2% tahun ke tahun
RM315Median sekaki persegi
+78.3%Harga sekaki persegi sejak 2021
43Jualan, 2 tahun lepas

Pilah ialah subkawasan (mukim) di Kuala Pilah, Negeri Sembilan, dengan 120 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM332k (RM315 psf), dengan harga sekaki persegi naik 78.3% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM469kRM283kRM97k20222023202420252026
Median 2021 RM97kmedian terkini RM332k242.3% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 108 jualan

< RM250k18%
250–500k81%
500–750k2%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM304,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM315k50% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM426k25% daripada jualan
Low-Cost HouseRM130k19% daripada jualan
Cluster houseCluster HouseRM306k6% daripada jualan
88%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas88%
pajakan13%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pilah, Kuala Pilah?

Harga jualan berdaftar median di Pilah (subkawasan Kuala Pilah, Negeri Sembilan) pada 2025 ialah RM332,000 (RM315 sekaki persegi), berdasarkan 120 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pilah naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pilah naik 78.3% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pilah?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 50% daripada jualan 2025.

Adakah Pilah pegangan bebas atau pajakan?

88% transaksi di Pilah ialah pegangan bebas dan 13% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)