MalaysiaProp
Kota Bahru · Subkawasan

Bandar Kota Bharu harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 261 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bandar Kota Bharu, Kota Bahru

Peta harga →
RM334harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM340kHarga median23.4% tahun ke tahun
RM334Median sekaki persegi
+15.6%Harga sekaki persegi sejak 2021
95Jualan, 2 tahun lepas

Bandar Kota Bharu ialah subkawasan (mukim) di Kota Bahru, Kelantan, dengan 261 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM340k (RM334 psf), dengan harga sekaki persegi naik 15.6% berbanding 2021. Kebanyakannya Condominium. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM900kRM525kRM150k202120222023202420252026
Median 2021 RM320kmedian terkini RM340k6.3% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 192 jualan

< RM250k27%
250–500k40%
500–750k11%
750k–1M6%
1–1.5M13%
> RM1.5M3%
Persentil ke-25
MedianRM380,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Condo / apartmentCondominiumRM232k27% daripada jualan
Serviced ApartmentServiced ApartmentRM280k18% daripada jualan
Low-cost flatLow-Cost FlatRM25k10% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM450k10% daripada jualan
1-sty TerracedRM258k8% daripada jualan
42%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas42%
pajakan58%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bandar Kota Bharu, Kota Bahru?

Harga jualan berdaftar median di Bandar Kota Bharu (subkawasan Kota Bahru, Kelantan) pada 2025 ialah RM340,000 (RM334 sekaki persegi), berdasarkan 261 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bandar Kota Bharu naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bandar Kota Bharu naik 15.6% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bandar Kota Bharu?

Kebanyakannya Condominium, iaitu 27% daripada jualan 2025.

Adakah Bandar Kota Bharu pegangan bebas atau pajakan?

42% transaksi di Bandar Kota Bharu ialah pegangan bebas dan 58% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)