MalaysiaProp
Kemaman · Subkawasan

Kijal harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 382 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Kijal, Kemaman

Peta harga →
RM321harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM317kHarga median7.8% tahun ke tahun
RM321Median sekaki persegi
+13%Harga sekaki persegi sejak 2021
162Jualan, 2 tahun lepas

Kijal ialah subkawasan (mukim) di Kemaman, Terengganu, dengan 382 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM317k (RM321 psf), dengan harga sekaki persegi naik 13% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM370kRM300kRM230k202120222023202420252026
Median 2021 RM360kmedian terkini RM317k11.9% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 291 jualan

< RM250k11%
250–500k87%
500–750k3%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM300,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM280k52% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM380k34% daripada jualan
DetachedRM495k10% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM279k1% daripada jualan
Condo / apartmentCondominiumRM160k1% daripada jualan
80%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas80%
pajakan20%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Kijal, Kemaman?

Harga jualan berdaftar median di Kijal (subkawasan Kemaman, Terengganu) pada 2025 ialah RM317,000 (RM321 sekaki persegi), berdasarkan 382 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Kijal naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Kijal naik 13% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Kijal?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 52% daripada jualan 2025.

Adakah Kijal pegangan bebas atau pajakan?

80% transaksi di Kijal ialah pegangan bebas dan 20% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0)