MalaysiaProp
Kemaman · Subkawasan

Kemasik harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 116 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Kemasik, Kemaman

Peta harga →
RM319harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM310kHarga median11.7% tahun ke tahun
RM319Median sekaki persegi
+42.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
47Jualan, 2 tahun lepas

Kemasik ialah subkawasan (mukim) di Kemaman, Terengganu, dengan 116 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM310k (RM319 psf), dengan harga sekaki persegi naik 42.2% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM402kRM235kRM68k20222023202420252026
Median 2021 RM183kmedian terkini RM310k69.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 88 jualan

< RM250k19%
250–500k77%
500–750k2%
750k–1M1%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM313,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM290k50% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM350k38% daripada jualan
DetachedRM640k13% daripada jualan
75%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas75%
pajakan25%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Kemasik, Kemaman?

Harga jualan berdaftar median di Kemasik (subkawasan Kemaman, Terengganu) pada 2025 ialah RM310,000 (RM319 sekaki persegi), berdasarkan 116 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Kemasik naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Kemasik naik 42.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Kemasik?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 50% daripada jualan 2025.

Adakah Kemasik pegangan bebas atau pajakan?

75% transaksi di Kemasik ialah pegangan bebas dan 25% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)