MalaysiaProp
Jeli · Subkawasan

Jeli Tepi Sungai harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 45 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Jeli Tepi Sungai, Jeli

Peta harga →
RM252harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM250kHarga median
RM252Median sekaki persegi
+12.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
18Jualan, 2 tahun lepas

Jeli Tepi Sungai ialah subkawasan (mukim) di Jeli, Kelantan, dengan 45 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM250k (RM252 psf), dengan harga sekaki persegi naik 12.2% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM471kRM286kRM100k202120222023
Median 2021 RM280kmedian terkini RM250k10.7% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 32 jualan

< RM250k50%
250–500k50%
500–750k0%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM250,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM215k33% daripada jualan
Cluster houseCluster HouseRM213k33% daripada jualan
DetachedRM245k22% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM395k11% daripada jualan
47%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas47%
pajakan53%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Jeli Tepi Sungai, Jeli?

Harga jualan berdaftar median di Jeli Tepi Sungai (subkawasan Jeli, Kelantan) pada 2025 ialah RM250,000 (RM252 sekaki persegi), berdasarkan 45 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Jeli Tepi Sungai naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Jeli Tepi Sungai naik 12.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Jeli Tepi Sungai?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 33% daripada jualan 2025.

Adakah Jeli Tepi Sungai pegangan bebas atau pajakan?

47% transaksi di Jeli Tepi Sungai ialah pegangan bebas dan 53% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)