MalaysiaProp
Hulu Perak · Subkawasan

Pengkalan Hulu harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 91 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pengkalan Hulu, Hulu Perak

Peta harga →
RM257harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM188kHarga median
RM257Median sekaki persegi
+1.4%Harga sekaki persegi sejak 2021
18Jualan, 2 tahun lepas

Pengkalan Hulu ialah subkawasan (mukim) di Hulu Perak, Perak, dengan 91 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM188k (RM257 psf), dengan harga sekaki persegi naik 1.4% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM390kRM209kRM28k20222023202420252026
Median 2021 RM300kmedian terkini RM188k37.3% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 55 jualan

< RM250k76%
250–500k22%
500–750k2%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM188,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM188k60% daripada jualan
DetachedRM28k30% daripada jualan
Low-Cost HouseRM85k10% daripada jualan
16%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas16%
pajakan84%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pengkalan Hulu, Hulu Perak?

Harga jualan berdaftar median di Pengkalan Hulu (subkawasan Hulu Perak, Perak) pada 2025 ialah RM188,000 (RM257 sekaki persegi), berdasarkan 91 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pengkalan Hulu naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pengkalan Hulu naik 1.4% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pengkalan Hulu?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 60% daripada jualan 2025.

Adakah Pengkalan Hulu pegangan bebas atau pajakan?

16% transaksi di Pengkalan Hulu ialah pegangan bebas dan 84% pajakan.