MalaysiaProp
Hilir Perak · Subkawasan

Bandar Teluk Intan harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 127 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bandar Teluk Intan, Hilir Perak

Peta harga →
RM237harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM470kHarga median44.8% tahun ke tahun
RM237Median sekaki persegi
+69.1%Harga sekaki persegi sejak 2021
30Jualan, 2 tahun lepas

Bandar Teluk Intan ialah subkawasan (mukim) di Hilir Perak, Perak, dengan 127 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM470k (RM237 psf), dengan harga sekaki persegi naik 69.1% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Semi-Detached. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM775kRM525kRM275k20222023202420252026
Median 2021 RM523kmedian terkini RM470k10% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 89 jualan

< RM250k15%
250–500k34%
500–750k18%
750k–1M18%
1–1.5M7%
> RM1.5M9%
Persentil ke-25
MedianRM500,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM405k27% daripada jualan
2-sty ShopRM775k27% daripada jualan
1-sty TerracedRM200k13% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM515k13% daripada jualan
3-sty ShopRM825k13% daripada jualan
73%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas73%
pajakan27%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bandar Teluk Intan, Hilir Perak?

Harga jualan berdaftar median di Bandar Teluk Intan (subkawasan Hilir Perak, Perak) pada 2025 ialah RM470,000 (RM237 sekaki persegi), berdasarkan 127 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bandar Teluk Intan naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bandar Teluk Intan naik 69.1% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bandar Teluk Intan?

Kebanyakannya 1-sty Semi-Detached, iaitu 27% daripada jualan 2025.

Adakah Bandar Teluk Intan pegangan bebas atau pajakan?

73% transaksi di Bandar Teluk Intan ialah pegangan bebas dan 27% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)