MalaysiaProp
Negeri Sembilan · Daerah

Tampin harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 964 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Tampin, Negeri Sembilan

Peta harga →
RM245harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM250kHarga median9.6% tahun ke tahun
RM245Median sekaki persegi
+5.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
253Jualan, 2 tahun lepas

Tampin ialah pasaran hartanah di Negeri Sembilan dengan 964 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM250k (RM245 psf), dengan harga sekaki persegi naik 5.5% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 1-sty Terraced (49% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM285kRM188kRM90k202120222023202420252026
Median 2021 RM245kmedian terkini RM250k2% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 654 jualan

< RM250k47%
250–500k43%
500–750k7%
750k–1M1%
1–1.5M1%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM250,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM235k49% daripada jualan
Low-Cost HouseRM180k16% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM360k8% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM290k7% daripada jualan
1-sty ShopRM220k6% daripada jualan
84%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas84%
pajakan16%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Tampin

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Lelongan di Tampin 1 akan datang

Harga rizab dinilai berbanding Tampin — median jualan sebenar

Semua Tampin lelongan →

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Tampin?

Harga jualan berdaftar median di Tampin, Negeri Sembilan dalam 2 tahun lepas ialah RM250,000 (RM245 sekaki persegi), berdasarkan 964 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Tampin naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Tampin naik 5.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan turun 9.6% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Tampin?

1-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Tampin, iaitu 49% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Tampin pegangan bebas atau pajakan?

84% transaksi di Tampin ialah pegangan bebas dan 16% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)