MalaysiaProp
Selangor · Daerah

Kuala Langat harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 6,588 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Kuala Langat, Selangor

Peta harga →
RM394harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM450kHarga median2.2% tahun ke tahun
RM394Median sekaki persegi
-0.6%Harga sekaki persegi sejak 2021
946Jualan, 2 tahun lepas

Kuala Langat ialah pasaran hartanah di Selangor dengan 6,588 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM450k (RM394 psf), dengan harga sekaki persegi turun 0.6% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 1-sty Terraced (32% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM681kRM544kRM406k202120222023202420252026
Median 2021 RM459kmedian terkini RM450k1.9% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 3,596 jualan

< RM250k9%
250–500k53%
500–750k22%
750k–1M7%
1–1.5M4%
> RM1.5M5%
Persentil ke-25
MedianRM450,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM395k32% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM523k32% daripada jualan
2-sty ShopRM893k10% daripada jualan
Low-Cost HouseRM250k5% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM491k3% daripada jualan
43%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas43%
pajakan57%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Kuala Langat

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Kuala Langat?

Harga jualan berdaftar median di Kuala Langat, Selangor dalam 2 tahun lepas ialah RM450,000 (RM394 sekaki persegi), berdasarkan 6,588 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Kuala Langat naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Kuala Langat turun 0.6% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 2.2% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Kuala Langat?

1-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Kuala Langat, iaitu 32% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Kuala Langat pegangan bebas atau pajakan?

43% transaksi di Kuala Langat ialah pegangan bebas dan 57% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)