MalaysiaProp
Sabah · Daerah

Kota Marudu harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 77 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Kota Marudu, Sabah

Peta harga →
RM319harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM450kHarga median82.1% tahun ke tahun
RM319Median sekaki persegi
+7.9%Harga sekaki persegi sejak 2021
24Jualan, 2 tahun lepas

Kota Marudu ialah pasaran hartanah di Sabah dengan 77 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM450k (RM319 psf), dengan harga sekaki persegi naik 7.9% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 3-sty Shop (27% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM950kRM593kRM235k2022202320242025
Median 2021 RM300kmedian terkini RM450k50% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 48 jualan

< RM250k4%
250–500k56%
500–750k23%
750k–1M13%
1–1.5M4%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM430,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

3-sty ShopRM1.00M27% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM410k18% daripada jualan
2-sty ShopRM815k18% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM265k18% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM430k9% daripada jualan
1%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas1%
pajakan99%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Kota Marudu

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Kota Marudu?

Harga jualan berdaftar median di Kota Marudu, Sabah dalam 2 tahun lepas ialah RM450,000 (RM319 sekaki persegi), berdasarkan 77 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Kota Marudu naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Kota Marudu naik 7.9% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 82.1% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Kota Marudu?

3-sty Shop ialah jenis paling banyak diniagakan di Kota Marudu, iaitu 27% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Kota Marudu pegangan bebas atau pajakan?

1% transaksi di Kota Marudu ialah pegangan bebas dan 99% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)