MalaysiaProp
Selama · Subkawasan

Selama harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 171 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Selama, Selama

Peta harga →
RM320harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM400kHarga median22.7% tahun ke tahun
RM320Median sekaki persegi
+25.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
47Jualan, 2 tahun lepas

Selama ialah subkawasan (mukim) di Selama, Perak, dengan 171 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM400k (RM320 psf), dengan harga sekaki persegi naik 25.2% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Semi-Detached. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM478kRM334kRM190k202120222023202420252026
Median 2021 RM255kmedian terkini RM400k56.9% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 105 jualan

< RM250k39%
250–500k43%
500–750k14%
750k–1M3%
1–1.5M0%
> RM1.5M1%
Persentil ke-25
MedianRM310,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM406k58% daripada jualan
1-sty TerracedRM254k21% daripada jualan
DetachedRM520k11% daripada jualan
2-sty ShopRM750k5% daripada jualan
Low-Cost HouseRM138k5% daripada jualan
74%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas74%
pajakan26%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Selama, Selama?

Harga jualan berdaftar median di Selama (subkawasan Selama, Perak) pada 2025 ialah RM400,000 (RM320 sekaki persegi), berdasarkan 171 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Selama naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Selama naik 25.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Selama?

Kebanyakannya 1-sty Semi-Detached, iaitu 58% daripada jualan 2025.

Adakah Selama pegangan bebas atau pajakan?

74% transaksi di Selama ialah pegangan bebas dan 26% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)