MalaysiaProp
Melaka Tengah · Subkawasan

Tangga Batu harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 104 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Tangga Batu, Melaka Tengah

Peta harga →
RM373harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM308kHarga median
RM373Median sekaki persegi
+15.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
12Jualan, 2 tahun lepas

Tangga Batu ialah subkawasan (mukim) di Melaka Tengah, Melaka, dengan 104 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM308k (RM373 psf), dengan harga sekaki persegi naik 15.5% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM450kRM306kRM163k20222023202420252026
Median 2021 RM412kmedian terkini RM308k25.2% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 65 jualan

< RM250k20%
250–500k75%
500–750k5%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM298,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM304k67% daripada jualan
Condo / apartmentCondominiumRM269k33% daripada jualan
34%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas34%
pajakan66%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Tangga Batu, Melaka Tengah?

Harga jualan berdaftar median di Tangga Batu (subkawasan Melaka Tengah, Melaka) pada 2025 ialah RM308,000 (RM373 sekaki persegi), berdasarkan 104 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Tangga Batu naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Tangga Batu naik 15.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Tangga Batu?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 67% daripada jualan 2025.

Adakah Tangga Batu pegangan bebas atau pajakan?

34% transaksi di Tangga Batu ialah pegangan bebas dan 66% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0)