MalaysiaProp
Melaka Tengah · Subkawasan

Paya Rumput harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 437 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Paya Rumput, Melaka Tengah

Peta harga →
RM311harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM406kHarga median5.1% tahun ke tahun
RM311Median sekaki persegi
+15.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
75Jualan, 2 tahun lepas

Paya Rumput ialah subkawasan (mukim) di Melaka Tengah, Melaka, dengan 437 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM406k (RM311 psf), dengan harga sekaki persegi naik 15.5% berbanding 2021. Kebanyakannya Cluster House. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM710kRM495kRM280k20222023202420252026
Median 2021 RM508kmedian terkini RM406k20% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 242 jualan

< RM250k22%
250–500k38%
500–750k28%
750k–1M12%
1–1.5M1%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM415,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Cluster houseCluster HouseRM415k29% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM457k25% daripada jualan
1-sty TerracedRM278k17% daripada jualan
TownhouseTown HouseRM210k13% daripada jualan
2-sty ShopRM718k4% daripada jualan
80%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas80%
pajakan20%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Paya Rumput, Melaka Tengah?

Harga jualan berdaftar median di Paya Rumput (subkawasan Melaka Tengah, Melaka) pada 2025 ialah RM406,000 (RM311 sekaki persegi), berdasarkan 437 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Paya Rumput naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Paya Rumput naik 15.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Paya Rumput?

Kebanyakannya Cluster House, iaitu 29% daripada jualan 2025.

Adakah Paya Rumput pegangan bebas atau pajakan?

80% transaksi di Paya Rumput ialah pegangan bebas dan 20% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)