MalaysiaProp
Melaka Tengah · Subkawasan

Padang Temu harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 126 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Padang Temu, Melaka Tengah

Peta harga →
RM321harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM416kHarga median
RM321Median sekaki persegi
-20.9%Harga sekaki persegi sejak 2021
24Jualan, 2 tahun lepas

Padang Temu ialah subkawasan (mukim) di Melaka Tengah, Melaka, dengan 126 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM416k (RM321 psf), dengan harga sekaki persegi turun 20.9% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.50MRM906kRM308k20212022202320242025
Median 2021 RM560kmedian terkini RM416k25.7% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 60 jualan

< RM250k5%
250–500k45%
500–750k33%
750k–1M3%
1–1.5M2%
> RM1.5M12%
Persentil ke-25
MedianRM500,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM463k36% daripada jualan
1-sty TerracedRM250k27% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM450k18% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM1.20M18% daripada jualan
66%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas66%
pajakan34%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Padang Temu, Melaka Tengah?

Harga jualan berdaftar median di Padang Temu (subkawasan Melaka Tengah, Melaka) pada 2025 ialah RM416,000 (RM321 sekaki persegi), berdasarkan 126 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Padang Temu naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Padang Temu turun 20.9% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Padang Temu?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 36% daripada jualan 2025.

Adakah Padang Temu pegangan bebas atau pajakan?

66% transaksi di Padang Temu ialah pegangan bebas dan 34% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)