MalaysiaProp
Melaka Tengah · Subkawasan

Bkt Rambai harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 421 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bkt Rambai, Melaka Tengah

Peta harga →
RM296harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM330kHarga median3.5% tahun ke tahun
RM296Median sekaki persegi
+15.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
117Jualan, 2 tahun lepas

Bkt Rambai ialah subkawasan (mukim) di Melaka Tengah, Melaka, dengan 421 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM330k (RM296 psf), dengan harga sekaki persegi naik 15.5% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM360kRM280kRM200k202120222023202420252026
Median 2021 RM230kmedian terkini RM330k43.5% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 308 jualan

< RM250k24%
250–500k71%
500–750k4%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM295,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM315k62% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM280k13% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM411k12% daripada jualan
1-sty ShopRM300k4% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM660k4% daripada jualan
76%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas76%
pajakan24%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bkt Rambai, Melaka Tengah?

Harga jualan berdaftar median di Bkt Rambai (subkawasan Melaka Tengah, Melaka) pada 2025 ialah RM330,000 (RM296 sekaki persegi), berdasarkan 421 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bkt Rambai naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bkt Rambai naik 15.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bkt Rambai?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 62% daripada jualan 2025.

Adakah Bkt Rambai pegangan bebas atau pajakan?

76% transaksi di Bkt Rambai ialah pegangan bebas dan 24% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)