MalaysiaProp
Melaka Tengah · Subkawasan

Bdr Bkt Baru harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 188 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bdr Bkt Baru, Melaka Tengah

Peta harga →
RM228harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM385kHarga median27% tahun ke tahun
RM228Median sekaki persegi
+22.8%Harga sekaki persegi sejak 2021
38Jualan, 2 tahun lepas

Bdr Bkt Baru ialah subkawasan (mukim) di Melaka Tengah, Melaka, dengan 188 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM385k (RM228 psf), dengan harga sekaki persegi naik 22.8% berbanding 2021. Kebanyakannya Detached. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.09MRM603kRM110k202120222023202420252026
Median 2021 RM130kmedian terkini RM385k196.2% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 116 jualan

< RM250k48%
250–500k22%
500–750k9%
750k–1M10%
1–1.5M5%
> RM1.5M4%
Persentil ke-25
MedianRM260,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

DetachedRM650k31% daripada jualan
2-sty ShopRM578k13% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM343k13% daripada jualan
3-sty ShopRM530k13% daripada jualan
FlatFlatRM100k13% daripada jualan
59%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas59%
pajakan41%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bdr Bkt Baru, Melaka Tengah?

Harga jualan berdaftar median di Bdr Bkt Baru (subkawasan Melaka Tengah, Melaka) pada 2025 ialah RM385,000 (RM228 sekaki persegi), berdasarkan 188 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bdr Bkt Baru naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bdr Bkt Baru naik 22.8% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bdr Bkt Baru?

Kebanyakannya Detached, iaitu 31% daripada jualan 2025.

Adakah Bdr Bkt Baru pegangan bebas atau pajakan?

59% transaksi di Bdr Bkt Baru ialah pegangan bebas dan 41% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0)