MalaysiaProp
Langkawi · Subkawasan

Bandar Kuah harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 349 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bandar Kuah, Langkawi

Peta harga →
RM276harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM375kHarga median21.1% tahun ke tahun
RM276Median sekaki persegi
-13%Harga sekaki persegi sejak 2021
103Jualan, 2 tahun lepas

Bandar Kuah ialah subkawasan (mukim) di Langkawi, Kedah, dengan 349 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM375k (RM276 psf), dengan harga sekaki persegi turun 13% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM3.50MRM1.81MRM115k202120222023202420252026
Median 2021 RM360kmedian terkini RM375k4.2% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 230 jualan

< RM250k30%
250–500k26%
500–750k30%
750k–1M7%
1–1.5M4%
> RM1.5M3%
Persentil ke-25
MedianRM410,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM168k29% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM585k18% daripada jualan
Condo / apartmentCondominiumRM260k15% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM740k6% daripada jualan
TownhouseTown HouseRM364k6% daripada jualan
73%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas73%
pajakan27%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bandar Kuah, Langkawi?

Harga jualan berdaftar median di Bandar Kuah (subkawasan Langkawi, Kedah) pada 2025 ialah RM375,000 (RM276 sekaki persegi), berdasarkan 349 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bandar Kuah naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bandar Kuah turun 13% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bandar Kuah?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 29% daripada jualan 2025.

Adakah Bandar Kuah pegangan bebas atau pajakan?

73% transaksi di Bandar Kuah ialah pegangan bebas dan 27% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)