MalaysiaProp
Kuala Terengganu · Subkawasan

Batu Buruk harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 79 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Batu Buruk, Kuala Terengganu

Peta harga →
RM302harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM511kHarga median
RM302Median sekaki persegi
-9.7%Harga sekaki persegi sejak 2021
18Jualan, 2 tahun lepas

Batu Buruk ialah subkawasan (mukim) di Kuala Terengganu, Terengganu, dengan 79 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM511k (RM302 psf), dengan harga sekaki persegi turun 9.7% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM587kRM469kRM352k20222023202420252026
Median 2021 RM490kmedian terkini RM511k4.3% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 48 jualan

< RM250k0%
250–500k31%
500–750k56%
750k–1M13%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM550,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM400k38% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM559k25% daripada jualan
DetachedRM610k25% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM400k13% daripada jualan
82%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas82%
pajakan18%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Batu Buruk, Kuala Terengganu?

Harga jualan berdaftar median di Batu Buruk (subkawasan Kuala Terengganu, Terengganu) pada 2025 ialah RM511,000 (RM302 sekaki persegi), berdasarkan 79 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Batu Buruk naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Batu Buruk turun 9.7% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Batu Buruk?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 38% daripada jualan 2025.

Adakah Batu Buruk pegangan bebas atau pajakan?

82% transaksi di Batu Buruk ialah pegangan bebas dan 18% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)