MalaysiaProp
Kota Bahru · Subkawasan

Telok harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 81 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Telok, Kota Bahru

Peta harga →
RM318harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM300kHarga median1.6% tahun ke tahun
RM318Median sekaki persegi
+35.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
39Jualan, 2 tahun lepas

Telok ialah subkawasan (mukim) di Kota Bahru, Kelantan, dengan 81 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM300k (RM318 psf), dengan harga sekaki persegi naik 35.5% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM830kRM475kRM120k202120222023202420252026
Median 2021 RM240kmedian terkini RM300k25% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 65 jualan

< RM250k29%
250–500k52%
500–750k8%
750k–1M6%
1–1.5M5%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM300,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM230k45% daripada jualan
DetachedRM790k20% daripada jualan
Low-Cost HouseRM220k15% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM315k10% daripada jualan
3-sty ShopRM1.05M10% daripada jualan
89%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas89%
pajakan11%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Telok, Kota Bahru?

Harga jualan berdaftar median di Telok (subkawasan Kota Bahru, Kelantan) pada 2025 ialah RM300,000 (RM318 sekaki persegi), berdasarkan 81 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Telok naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Telok naik 35.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Telok?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 45% daripada jualan 2025.

Adakah Telok pegangan bebas atau pajakan?

89% transaksi di Telok ialah pegangan bebas dan 11% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)