MalaysiaProp
Kluang · Subkawasan

Layang-Layang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 60 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Layang-Layang, Kluang

Peta harga →
RM192harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM150kHarga median
RM192Median sekaki persegi
+43.3%Harga sekaki persegi sejak 2021
13Jualan, 2 tahun lepas

Layang-Layang ialah subkawasan (mukim) di Kluang, Johor, dengan 60 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM150k (RM192 psf), dengan harga sekaki persegi naik 43.3% berbanding 2021. Kebanyakannya Detached. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM400kRM240kRM80k20222023
Median 2021 RM145kmedian terkini RM150k3.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 33 jualan

< RM250k67%
250–500k33%
500–750k0%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM220,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

DetachedRM150k57% daripada jualan
1-sty TerracedRM255k29% daripada jualan
Low-Cost HouseRM220k14% daripada jualan
48%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas48%
pajakan52%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Layang-Layang, Kluang?

Harga jualan berdaftar median di Layang-Layang (subkawasan Kluang, Johor) pada 2025 ialah RM150,000 (RM192 sekaki persegi), berdasarkan 60 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Layang-Layang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Layang-Layang naik 43.3% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Layang-Layang?

Kebanyakannya Detached, iaitu 57% daripada jualan 2025.

Adakah Layang-Layang pegangan bebas atau pajakan?

48% transaksi di Layang-Layang ialah pegangan bebas dan 52% pajakan.