MalaysiaProp
Jasin · Subkawasan

Ayer Panas harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 1,672 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Ayer Panas, Jasin

Peta harga →
RM258harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM339kHarga median0% tahun ke tahun
RM258Median sekaki persegi
-3.6%Harga sekaki persegi sejak 2021
374Jualan, 2 tahun lepas

Ayer Panas ialah subkawasan (mukim) di Jasin, Melaka, dengan 1,672 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM339k (RM258 psf), dengan harga sekaki persegi turun 3.6% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM905kRM578kRM250k202120222023202420252026
Median 2021 RM506kmedian terkini RM339k33% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 1,091 jualan

< RM250k32%
250–500k47%
500–750k16%
750k–1M4%
1–1.5M1%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM300,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM305k48% daripada jualan
1-sty TerracedRM300k27% daripada jualan
DetachedRM672k9% daripada jualan
2-sty ShopRM719k9% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM1.11M3% daripada jualan
44%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas44%
pajakan56%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Ayer Panas, Jasin?

Harga jualan berdaftar median di Ayer Panas (subkawasan Jasin, Melaka) pada 2025 ialah RM339,000 (RM258 sekaki persegi), berdasarkan 1,672 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Ayer Panas naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Ayer Panas turun 3.6% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Ayer Panas?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 48% daripada jualan 2025.

Adakah Ayer Panas pegangan bebas atau pajakan?

44% transaksi di Ayer Panas ialah pegangan bebas dan 56% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)