MalaysiaProp
Hulu Selangor · Subkawasan

Hulu Bernam harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 137 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Hulu Bernam, Hulu Selangor

Peta harga →
RM239harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM383kHarga median
RM239Median sekaki persegi
-4.8%Harga sekaki persegi sejak 2021
16Jualan, 2 tahun lepas

Hulu Bernam ialah subkawasan (mukim) di Hulu Selangor, Selangor, dengan 137 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM383k (RM239 psf), dengan harga sekaki persegi turun 4.8% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM470kRM284kRM97k2022202320242025
Median 2021 RM415kmedian terkini RM383k7.8% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 54 jualan

< RM250k52%
250–500k31%
500–750k17%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM240,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM248k100% daripada jualan
27%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas27%
pajakan73%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Hulu Bernam, Hulu Selangor?

Harga jualan berdaftar median di Hulu Bernam (subkawasan Hulu Selangor, Selangor) pada 2025 ialah RM382,500 (RM239 sekaki persegi), berdasarkan 137 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Hulu Bernam naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Hulu Bernam turun 4.8% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Hulu Bernam?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 100% daripada jualan 2025.

Adakah Hulu Bernam pegangan bebas atau pajakan?

27% transaksi di Hulu Bernam ialah pegangan bebas dan 73% pajakan.