MalaysiaProp
Hulu Selangor · Subkawasan

Bandar Serendah harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 2,922 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bandar Serendah, Hulu Selangor

Peta harga →
RM269harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM330kHarga median15.2% tahun ke tahun
RM269Median sekaki persegi
+8.6%Harga sekaki persegi sejak 2021
684Jualan, 2 tahun lepas

Bandar Serendah ialah subkawasan (mukim) di Hulu Selangor, Selangor, dengan 2,922 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM330k (RM269 psf), dengan harga sekaki persegi naik 8.6% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM384kRM237kRM90k202120222023202420252026
Median 2021 RM270kmedian terkini RM330k22.2% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 1,831 jualan

< RM250k40%
250–500k43%
500–750k12%
750k–1M3%
1–1.5M1%
> RM1.5M1%
Persentil ke-25
MedianRM300,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM475k46% daripada jualan
Terraced FactoryRM165k24% daripada jualan
FlatFlatRM140k9% daripada jualan
1-sty TerracedRM325k7% daripada jualan
2-sty ShopRM867k4% daripada jualan
90%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas90%
pajakan10%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bandar Serendah, Hulu Selangor?

Harga jualan berdaftar median di Bandar Serendah (subkawasan Hulu Selangor, Selangor) pada 2025 ialah RM330,000 (RM269 sekaki persegi), berdasarkan 2,922 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bandar Serendah naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bandar Serendah naik 8.6% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bandar Serendah?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 46% daripada jualan 2025.

Adakah Bandar Serendah pegangan bebas atau pajakan?

90% transaksi di Bandar Serendah ialah pegangan bebas dan 10% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0)