MalaysiaProp
Hulu Langat · Subkawasan

Pekan Cheras harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 1,370 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pekan Cheras, Hulu Langat

Peta harga →
RM416harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM480kHarga median8.2% tahun ke tahun
RM416Median sekaki persegi
+44.1%Harga sekaki persegi sejak 2021
290Jualan, 2 tahun lepas

Pekan Cheras ialah subkawasan (mukim) di Hulu Langat, Selangor, dengan 1,370 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM480k (RM416 psf), dengan harga sekaki persegi naik 44.1% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM698kRM432kRM165k202120222023202420252026
Median 2021 RM265kmedian terkini RM480k81.1% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 838 jualan

< RM250k25%
250–500k40%
500–750k19%
750k–1M8%
1–1.5M4%
> RM1.5M4%
Persentil ke-25
MedianRM400,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM660k28% daripada jualan
Condo / apartmentCondominiumRM418k26% daripada jualan
FlatFlatRM285k14% daripada jualan
Serviced ApartmentServiced ApartmentRM475k10% daripada jualan
TownhouseTown HouseRM420k6% daripada jualan
79%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas79%
pajakan21%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pekan Cheras, Hulu Langat?

Harga jualan berdaftar median di Pekan Cheras (subkawasan Hulu Langat, Selangor) pada 2025 ialah RM480,000 (RM416 sekaki persegi), berdasarkan 1,370 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pekan Cheras naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pekan Cheras naik 44.1% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pekan Cheras?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 28% daripada jualan 2025.

Adakah Pekan Cheras pegangan bebas atau pajakan?

79% transaksi di Pekan Cheras ialah pegangan bebas dan 21% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0)