MalaysiaProp
Hulu Langat · Subkawasan

Bandar Semenyih harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 46 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bandar Semenyih, Hulu Langat

Peta harga →
RM331harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM600kHarga median
RM331Median sekaki persegi
+18.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
7Jualan, 2 tahun lepas

Bandar Semenyih ialah subkawasan (mukim) di Hulu Langat, Selangor, dengan 46 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM600k (RM331 psf), dengan harga sekaki persegi naik 18.5% berbanding 2021. Kebanyakannya Flat. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.80MRM960kRM120k202120222023202420252026
Median 2021 RM455kmedian terkini RM600k31.9% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 26 jualan

< RM250k35%
250–500k27%
500–750k12%
750k–1M0%
1–1.5M15%
> RM1.5M12%
Persentil ke-25
MedianRM415,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

FlatFlatRM120k100% daripada jualan
11%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas11%
pajakan89%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bandar Semenyih, Hulu Langat?

Harga jualan berdaftar median di Bandar Semenyih (subkawasan Hulu Langat, Selangor) pada 2025 ialah RM600,000 (RM331 sekaki persegi), berdasarkan 46 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bandar Semenyih naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bandar Semenyih naik 18.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bandar Semenyih?

Kebanyakannya Flat, iaitu 100% daripada jualan 2025.

Adakah Bandar Semenyih pegangan bebas atau pajakan?

11% transaksi di Bandar Semenyih ialah pegangan bebas dan 89% pajakan.

Kredit foto: PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0)