MalaysiaProp
Bera · Subkawasan

Teriang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 639 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Teriang, Bera

Peta harga →
RM258harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM260kHarga median12% tahun ke tahun
RM258Median sekaki persegi
+29.6%Harga sekaki persegi sejak 2021
188Jualan, 2 tahun lepas

Teriang ialah subkawasan (mukim) di Bera, Pahang, dengan 639 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM260k (RM258 psf), dengan harga sekaki persegi naik 29.6% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM300kRM236kRM173k202120222023202420252026
Median 2021 RM250kmedian terkini RM260k4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 410 jualan

< RM250k44%
250–500k47%
500–750k8%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM258,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM255k50% daripada jualan
Low-Cost HouseRM150k18% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM375k13% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM380k12% daripada jualan
3-sty ShopRM650k4% daripada jualan
77%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas77%
pajakan23%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Teriang, Bera?

Harga jualan berdaftar median di Teriang (subkawasan Bera, Pahang) pada 2025 ialah RM260,000 (RM258 sekaki persegi), berdasarkan 639 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Teriang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Teriang naik 29.6% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Teriang?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 50% daripada jualan 2025.

Adakah Teriang pegangan bebas atau pajakan?

77% transaksi di Teriang ialah pegangan bebas dan 23% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)