MalaysiaProp
Bahagian Limbang · Subkawasan

Bahagian Limbang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 222 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bahagian Limbang, Bahagian Limbang

Peta harga →
RM287harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM365kHarga median53.3% tahun ke tahun
RM287Median sekaki persegi
+34%Harga sekaki persegi sejak 2021
61Jualan, 2 tahun lepas

Bahagian Limbang ialah subkawasan (mukim) di Bahagian Limbang, Sarawak, dengan 222 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM365k (RM287 psf), dengan harga sekaki persegi naik 34% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM500kRM295kRM90k202120222023202420252026
Median 2021 RM403kmedian terkini RM365k9.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 168 jualan

< RM250k35%
250–500k50%
500–750k10%
750k–1M1%
1–1.5M4%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM320,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM450k32% daripada jualan
1-sty TerracedRM300k16% daripada jualan
2-sty ShopRM650k10% daripada jualan
3-sty ShopRM1.00M10% daripada jualan
Semi-Detached FactoryRM530k10% daripada jualan
36%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas36%
pajakan64%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bahagian Limbang, Bahagian Limbang?

Harga jualan berdaftar median di Bahagian Limbang (subkawasan Bahagian Limbang, Sarawak) pada 2025 ialah RM365,000 (RM287 sekaki persegi), berdasarkan 222 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bahagian Limbang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bahagian Limbang naik 34% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bahagian Limbang?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 32% daripada jualan 2025.

Adakah Bahagian Limbang pegangan bebas atau pajakan?

36% transaksi di Bahagian Limbang ialah pegangan bebas dan 64% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)