MalaysiaProp
Alor Gajah · Subkawasan

Belimbing harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 187 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Belimbing, Alor Gajah

Peta harga →
RM302harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM483kHarga median
RM302Median sekaki persegi
+2.1%Harga sekaki persegi sejak 2021
16Jualan, 2 tahun lepas

Belimbing ialah subkawasan (mukim) di Alor Gajah, Melaka, dengan 187 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM483k (RM302 psf), dengan harga sekaki persegi naik 2.1% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Semi-Detached. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM623kRM431kRM239k20212022202320242026
Median 2021 RM500kmedian terkini RM483k3.3% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 71 jualan

< RM250k11%
250–500k46%
500–750k39%
750k–1M3%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM480,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM509k50% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM393k33% daripada jualan
DetachedRM410k17% daripada jualan
56%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas56%
pajakan44%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Belimbing, Alor Gajah?

Harga jualan berdaftar median di Belimbing (subkawasan Alor Gajah, Melaka) pada 2025 ialah RM483,000 (RM302 sekaki persegi), berdasarkan 187 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Belimbing naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Belimbing naik 2.1% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Belimbing?

Kebanyakannya 2-sty Semi-Detached, iaitu 50% daripada jualan 2025.

Adakah Belimbing pegangan bebas atau pajakan?

56% transaksi di Belimbing ialah pegangan bebas dan 44% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)